Wapń i magnez jako podstawowe składniki dietetyczne

Wapń i magnez to niezbędne składniki minerałowe, które uczestniczą w pracy wszystkich komórek organizmu. Wapń jest niezwykle ważny dla kości i zębów, ponieważ stanowi ich główny składnik. Magnez natomiast wpływa na prawidłową pracę mięśni i układu nerwowego. W celu zadbania o kości i zęby jednocześnie wspomagając pracę mięśni i nerwów, konieczne jest sięgnięcie po preparaty zawierające wapń i magnez.

Skład suplementu diety

Preparaty zawierające wapń i magnez to suplementy diety, które możemy kupić w aptece bez recepty. Produkty te zawierają w sobie wapń i magnez, jak również dodatkowe witaminy i składniki wspomagające prawidłową pracę wszystkich komórek organizmu. Najczęściej wybierane przez klientów preparaty to suplementy diety, które możemy kupić w tabletkach. Tabletki z wapniem i magnezem są najpopularniejszymi preparatami, które stosujemy w celu wzmocnienia kości i zębów, a także wspomagania pracy mięśni i nerwów. W przypadku preparatów w tabletkach warto sięgnąć po produkty, które zawierają witaminy D3 i K2. Witamina D3 pomaga we wchłanianiu wapnia, a witamina K2 wpływa na prawidłową pracę kości. Warto wiedzieć, że preparaty z wapniem i magnezem możemy kupić także w postaci proszku. Proszek z wapniem i magnezem można rozpuścić w wodzie i pić, jak napój. Proszek może być dodatkiem do koktajli lub pić go bez dodatków. Suplement można nabyć drogą internetową: https://www.santulan.eu/Calcium-Magnesium-227-g-p7202.

Pozytywne właściwości

Właściwości wapnia i magnezu są wzajemnie uzupełniające. Wapń jest głównym budulcem kości, zębów i zębiny, zapewnia przewodnictwo nerwowe, reguluje przemianę i krzepnięcie krwi, a także pomaga w apetycie. Magnez jest ważnym pierwiastkiem śladowym, który ma wpływ na pracę mięśni, układu nerwowego, serca, kości i wątroby. Jest także niezbędny w syntezie białek. Magnez i wapń są obecne w wodzie, warzywach, jagodach, chlebie i produktach mlecznych.

Wzajemne uzupełnianie

Ich wpływ na organizm i stan zdrowia polega na wzajemnym uzupełnianiu swoich właściwości, dzięki czemu można jednocześnie wykorzystać ich właściwości. Magnez i wapń są bardzo ważne dla zdrowia kości. Wapń jest budulcem kości, a magnez jest niezbędny do ich wzrostu i rozwoju. Niedobór magnezu i wapnia może prowadzić do osteoporozy, czyli choroby, w której kości stają się kruche i łatwo ulegają złamaniom. Magnez i wapń są niezbędne do prawidłowej pracy mięśni. Magnez jest niezbędny do kurczenia się mięśni, a wapń jest niezbędny do ich rozkurczu. Niedobór magnezu i wapnia może prowadzić do skurczów mięśni i drętwienia kończyn.