Schody granitowe – jak o nie dbać?

Schody granitowe są wspaniałe, ale wymagają też trochę wysiłku, aby odpowiednio o nie zadbać… W dzisiejszym artykule porozmawiamy o schodach granitowych i o tym, jak prawidłowo o nie dbać, aby służyły przez długi czas.

Czyszczenie

Użyj szczotki z miękkim włosiem lub przystawki do odkurzacza, aby usunąć kurz i brud z powierzchni Twoich schodów granitowych. Uważaj, aby nie używać zbyt wiele siły lub będziesz drapać powierzchnię granitu.

Można użyć łagodnego detergentu i roztworu wody do czyszczenia schodów granitowych. Użyj mopa z gąbki lub miękkiej szmatki zanurzonej w tym roztworze, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Spłukać ciepłą wodą po czyszczeniu, a następnie wytrzeć do sucha ręcznikiem.

Jeśli masz plamy na swoich granitowych schodach, wymieszaj równe części octu i wody w butelce z rozpylaczem, a następnie rozpyl je bezpośrednio na plamy i pozwól im usiąść na 15 minut przed zmyciem ciepłą wodą i wytarciem do sucha ręcznikiem.

Usuwanie zarysowań i plam

Jeśli Twoje schody granitowe warszawa posiadają zadrapania lub plamy, użyj mydła i wody oraz miękkiej szmatki, aby je usunąć. Użyj wilgotnej gąbki z łagodnym mydłem do naczyń, nałóż ją bezpośrednio na rysę lub plamę i delikatnie przetrzyj czystą wilgotną szmatką, lub gąbką. Spłucz wszelkie pozostałości i dokładnie osusz czystym ręcznikiem.

Plamy z wody i oleju na granicie

Jeśli rozlejesz wodę lub olej na swoje schody, natychmiast wyczyść je suchą szmatką lub papierowym ręcznikiem. Nie pozwól, aby plama wyschła. Jeśli na powierzchni nie pozostanie już żaden płyn, użyj chłonnej szmatki, aby wchłonąć nadmiar wilgoci. Następnie użyj miękkiej szczotki, aby usunąć wszelkie pozostałe plamy i kurz.

Tłuste plamy na granicie

Jeśli masz tłuste plamy na swoich granitowych schodach, wymieszaj równe części octu i wody w misce i nałóż je bezpośrednio na poplamione miejsce za pomocą wacika lub miękkiej szczotki. Kwasowość w occie będzie reagować z olejem i pomoże rozbić plamę. Pozostawia je na około 10 minut przed wytarciem z czystą szmatką lub papierowym ręcznikiem.

Podsumowanie

Granitowe schody mogą być pięknym dodatkiem do Twojego domu, ale ważna jest ich właściwa pielęgnacja. Czyszczenie granitu musi być wykonane z ostrożnością, ponieważ może on łatwo ulec zarysowaniu lub uszkodzeniu. Ponadto, kiedy czyścisz go, musisz upewnić się, że nie używasz zbyt dużo wody. To może spowodować zaplamienie i pozostawić kamień z śliską powierzchnią. Najlepszym sposobem na czyszczenie granitu jest uniwersalny środek czyszczący, którego pH jest zbliżone do pH wody.