kwasówka warszawa

Kwasówka – Warszawa: rodzaje

Kwasówka to jeden z najpopularniejszych produktów budowlanych, którego używa się do wykonywania prac wykończeniowych w domach. W zależności od podłoża, na jakim będzie nakładana, można wybrać kwasówkę do drewna, kamienia, ceramicznych i glinianych płytek. Zaletą kwasówki jest to, że jest łatwa w rozprowadzaniu i nie wymaga stosowania dodatkowych narzędzi – można ją nakładać pędzlem.

Jak działa kwasówka?

Kwasówka wnika w głąb podłoża i wzmacnia jego strukturę. Pozwala także uzyskać lepszy kontakt pomiędzy podłożem a klejem, dzięki czemu przyspiesza jego schnięcie. Kwasówka pomaga także wymieszać różne elementy podłoża, np. glazurę i terakotę. Nie ma też wpływu na trwałość i właściwości tynków. Dowiedz się więcej: http://www.heco.pl/

Kwasówkę należy stosować w dobrze wentylowanych pomieszczeniach, w żadnym wypadku nie można kwasówki rozcieńczać. Stosowanie kwasówki powinno przebiegać zgodnie z instrukcją producenta i najlepiej wykonywać je w rękawiczkach i okularach ochronnych. Kwas fluorowy wykazuje działanie antykorozyjne, więc można go stosować do chronienia rur przed korozją. 

Wietrzenie pomieszczeń w trakcie stosowania kwasówki jest bardzo ważne, ponieważ kwasówka może powodować podrażnienia oczu i duszności. Nie należy także zmywać kwasówki z podłoża wodą, ponieważ można wówczas rozprowadzić ją na większym obszarze i wnikać w głąb płytki. Znajduje zastosowanie w przemyśle chemicznym, budowlanym i przemysłowym. Jest także stosowany do odrdzewiania i konserwacji rur. 

Rodzaje kwasówek

Warto wiedzieć, że kwasówka występuje w dwóch rodzajach: kwasówka cementowa i kwasówka krzemianowa. Każda z nich ma swoje właściwości i przeznaczenie. 

Kwasówka cementowa jest bardziej agresywna i stosuje się ją na podłożach o silnej strukturze. Jest najczęściej stosowana na podłożach glinianych i trawiastych oraz mało porowatych płytkach. Kwasówka krzemianowa jest stosowana na podłożach, które łatwo ulegają rozpadowi i pękaniu. Jest przeznaczona do stosowania na podłożach m.in. ceramicznych, kamienia naturalnego i glinianych.

Kwasówki to środki chemiczne stosowane do oczyszczania rur i kanalizacji ze złogów. Do tego typu preparatów należą kwas siarkowy, kwas solny oraz kwas fosforowy. Ze względu na swoje właściwości kwasówki są stosowane także do oczyszczania ścian i podłóg, a także do usuwania kamienia z łazienek. Kwasówki są niezbędne w każdym domu, ponieważ zapewniają one czyste i higieniczne środowisko.