Jak zainstalować monitoring domu na zewnątrz – poradnik krok po kroku

Zainstalowanie monitoringu na zewnątrz domu może pomóc w zwiększeniu poczucia bezpieczeństwa oraz umożliwić kontrolowanie sytuacji na posesji w czasie rzeczywistym.

Kilka kroków, które pomogą Ci zainstalować monitoring domu na zewnątrz

 1. Wybierz odpowiednie kamery: wybierz kamery, które będą odpowiednie dla Twoich potrzeb. Dostępne są różne rodzaje kamer, takie jak kamery IP, kamery analogowe, kamery wifi, kamery z czujnikiem ruchu itp. Wybierz kamerę, która najlepiej spełni Twoje wymagania.
 2. Wybierz odpowiednie miejsca na umieszczenie kamer: umieść kamery w miejscach, które chcesz monitorować. Wybierz miejsca, które są najbardziej narażone na włamania lub kradzieże. Więcej informacji znajdziesz na: https://www.akodosecurity.pl/zdalny-monitoring-wizyjny/
 3. Przygotuj odpowiednie narzędzia i materiały: przed rozpoczęciem instalacji upewnij się, że masz odpowiednie narzędzia i materiały, takie jak wiertarka, wkrętarka, kable, złączki, zasilacz, kamera, uchwyt itp.
 4. Montaż kamer: zamocuj kamery na ścianie lub innym miejscu zgodnie z instrukcją obsługi kamery. Upewnij się, że kamera jest zamocowana stabilnie i bezpiecznie.
 5. Podłącz kable: podłącz kamery do zasilania i do nagrywarki, która będzie nagrywać obraz z kamer. Możesz użyć bezprzewodowych kamer, aby uniknąć instalacji kabli.
 6. Konfiguracja systemu: skonfiguruj system monitoringu, aby był skuteczny. Ustaw ustawienia, takie jak rozdzielczość, czułość ruchu, nagrywanie ciągłe lub tylko po wykryciu ruchu.
 7. Testowanie: po zakończeniu instalacji i konfiguracji, przetestuj system, aby upewnić się, że działa poprawnie i że kamera pokazuje odpowiednie obrazy.

Najlepsze miejsca do instalacji kamer w monitoring domu na zewnątrz

Najlepsze miejsca do instalacji kamer w monitoringu domu na zewnątrz zależą od indywidualnych potrzeb i uwarunkowań, takich jak kształt działki, liczba dróg dojazdowych, położenie domu względem innych budynków, ilość i rodzaj roślinności wokół domu, czy sąsiedzi. Jednakże, istnieją pewne zasady, które warto brać pod uwagę przy instalacji kamer, takie jak:

 1. Wejście do domu – kamera powinna mieć na celu rejestrację każdej osoby, która wchodzi na posesję lub do domu. Najlepiej zainstalować kamerę tuż nad drzwiami wejściowymi.
 2. Brama wjazdowa – kamera umieszczona w pobliżu bramy wjazdowej pozwoli na rejestrację wszystkich pojazdów, które wjeżdżają na posesję. Ważne, aby kamera była skierowana na tablicę rejestracyjną samochodów.
 3. Ogród – kamera zainstalowana w pobliżu drzew lub krzewów pozwoli na obserwowanie, czy ktoś nie wchodzi na posesję z tą części.
 4. Tylna część domu – kamera zainstalowana z tyłu domu pozwoli na obserwację podwórka, gdzie często przechowuje się wartościowe przedmioty, takie jak rowery, meble ogrodowe, narzędzia itp.
 5. Okna – kamery można umieścić w oknach, aby móc obserwować i nagrywać każdą próbę włamania do domu.